First Stop Car-Team | First Stop Danmark

First Stop Car-Team

Car-Team i Hammel – din lokale specialist i dæk og autoservice

Hos Car-Team får kunderne en stærk kombination af faglig ekspertise, personlig service og moderne værkstedsteknik. Med 12 engagerede medarbejdere tilbyder vi en komplet palet af løsninger inden for dæk, autoservice, reparationer, bilsyn, biludlejning og pladearbejde.

Vi servicerer naturligvis også EL-biler. 

Vi rådgiver professionelt om det rigtige valg af dæk og sørger for, at bilen er sikker, driftssikker og klar til vejen – uanset årstid og kørselsbehov.

Car-Team bygger på mange års erfaring og stærke kunderelationer. Vi lægger vægt på ordentlighed, kvalitet og personlig kontakt, så kunden altid føler sig tryg ved at overlade bilen til os.

Car-Team – professionel service, stærk faglighed og en personlig tilgang.

Indehaver Nikolaj Rytter
4.8 Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star


First Stop Car-Team-kort
Norgesvej 8
Hammel
8450
Få rutevejledning
87 55 96 00
post@car-team.dk
Mandag
07.30-16.00
Tirsdag
07.30-16.00
Onsdag
07.30-16.00
Torsdag
07.30-16.00
Fredag
07.30-12.30
Lørdag
Lukket
Søndag
Lukket

Værkstedet er lukket på helligdage


Kontakt First Stop Car-Team

Hvis du har spørgsmål eller ønsker at komme i kontakt, skal du klikke på knappen herunder for at sende os en besked, så vender vi tilbage til dig hurtigst muligt.

Kontakt os

Læs hvad vores kunder synes om First Stop Car-Team

Rating-Image Agostina Comaschi 04 august, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"⭐⭐⭐⭐⭐ Excellent service! They were incredibly fast, professional, and very affordable. I called them first, and they told me to come in right away. Just 15 minutes later, my car was ready! I had just failed the vehicle inspection because my headlights were not adjusted correctly. They fixed them perfectly, and after that my car passed the inspection without any problems."

Rating-Image Agostina Comaschi 04 august, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"⭐⭐⭐⭐⭐ Fremragende service! De var utroligt hurtige, professionelle og meget overkommelige. Jeg ringede til dem først, og de bad mig komme ind med det samme. Bare 15 minutter senere var min bil klar! Jeg havde lige dumpet bilsynet, fordi mine forlygter ikke var justeret korrekt. De fiksede dem perfekt, og derefter bestod min bil synet uden problemer."

Rating-Image Michael Petersen 28 april, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"God og hurtig service. Og en ordentlig pris på dæk"

Rating-Image Elin Hanberg 20 marts, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"Altid god rådgivning og service"

Rating-Image Kamil GAWRYS 19 februar, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"Hurtig aftale😊 , hurtig skifte dæk 😀"

Rating-Image Mads Lund 13 januar, 2026
Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star Rating-Star

"Super service"


Services First Stop Car-Team tilbyder

Dæk til personbil, varevogn og 4x4 icon Dæk til personbil, varevogn og 4x4
Dæk til MC og motorcross icon Dæk til MC og motorcross
Alufælge icon Alufælge
4-hjulsudmåling icon 4-hjulsudmåling
Dækreparation icon Dækreparation
Dækhotel icon Dækhotel
Afbalancering icon Afbalancering
Udskiftning eller reparation af forrude icon Udskiftning eller reparation af forrude
AirCon service icon AirCon service
Olieskift icon Olieskift
Klargøring til syn icon Klargøring til syn
Syn af bil icon Syn af bil
Udstødning icon Udstødning
Batteri icon Batteri
Bremseservice icon Bremseservice
Reparation af bil icon Reparation af bil
Diagnosetest icon Diagnosetest
Serviceeftersyn med fabriksgaranti icon Serviceeftersyn med fabriksgaranti
Støddæmpere og fjedre icon Støddæmpere og fjedre
Tandrem icon Tandrem
Visuel gratis inspektion icon Visuel gratis inspektion
Lånebil icon Lånebil
Kobling icon Kobling
Undervognsbehandling icon Undervognsbehandling
Dæk til parkredskaber, lastvogn og entreprenuer icon Dæk til parkredskaber, lastvogn og entreprenuer
Udkørende service icon Udkørende service
Auto- og forsikringsskader icon Auto- og forsikringsskader
Gearkasseskylning icon Gearkasseskylning
Vask af fælge icon Vask af fælge
Salg af dæk icon Salg af dæk
TPMS icon TPMS
Landbrug icon Landbrug

First Stop Car-Team faciliteter

Lånebil icon Lånebil
Kundetoiletter icon Kundetoiletter
Adgang for handicappede icon Adgang for handicappede
Gratis WiFi icon Gratis WiFi
Varme/kolde forfriskninger icon Varme/kolde forfriskninger
Off-street parkering icon Off-street parkering
Receptionens venteareal icon Receptionens venteareal
TV icon TV